| Nolinadeardeal a întrebat:

Bună ziua! Dacă pe primul semestru al anului școlar am trecut la toate materiile iar in semestrul II raman corigent la 3 materii si imi iese media GENERALĂ a acestor materii 5 sau mai mare(adică raman corigent la 3 materii doar pe semestrul II) rămân repetent sau nu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ramai repetent daca media anuala este cel putin 5, ai fi ramas doar daca cele 3 medii ar fi fost sub 5.

| UltraSoundSound a răspuns:

Spre exemplu, sa zicem ca ai media 6 la istorie, iar tu pe semestrul al II-lea ramai cu 4, iti iese media 5, deci teoretic treci clasa!