| GeorgePty a întrebat:

Buna Ziua detin un post de radio Radio Neversy
Din ce am inteles imi trebuie o aprobare de la cei ce detin melodia
Eu daca am un radio non profit decat donatii se pune ca non profit?
+ imi trebuie alta licenta?

Răspuns Câştigător
| REMiXDJ a răspuns:

Pe internet poti sa iti faci ce radio vrei tu si sa faci play la ce muzica vrei tu.Nu te intreaba nimeni pe net de licenta la melodii si de unde le ai. Daca faci si bani mai bine pentru tine.Ca sa emiti in aer iti trebuie cateva aprobari ca licenta de emisie si frecventa pe ce emiti plus ca trebuie sa fii legal ca si o firma.Si aici daca esti baiat istet, faci play in aer la orice melodie veche sau noua care vrei tu fara sa iti trebuiasca prostii din astea cu licenta. Faci play la melodie ca DJ, pui niste efecte, faci o prezentare sau dedicatie a melodiei si nu se ia nimeni de tine.