| andreipopescu1233 a întrebat:

Buna ziua/dimineata/seara! Am si eu o intrebare.Este normal ca dirigintele meu sa se ia de mine si sa ma discrimineze deoarece am parul "lung" ca si baiat? Este pana la ochi.Ma obliga sa il tund, este normal asa ceva? Scoala nici nu imi impune aceasta regula.Ce pot face?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, este normal. Ca nu vezi la tabla din cauza parului.

| Legion7X a răspuns:

Nu este normal. Il poți lega în coadă daca este foarte lung.

| Vântulalb a răspuns:

Esti barbat sau fatalau?
Daca esti barbat, te tunzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa il dai in judecata pentru discriminare de gen sau hartuire.
Daca ai un prieten bun poti sa il pui sa inregistreze cand mai face afirmatii de astea la adresa ta.
Pui deoparte inregistrarea daca degenereaza si mai mult, cand vezi ca deja devine prea agresiv.
E adevarat ca in Romania inca exista gandirea aia invechita ca femeia trebuie sa aiba parul lung si barbatul parul scurt, doar a fost o tara comunista.
Pana atunci poti vorbi si cu parintii tai sa intervina si nu te tunzi doar ca iti spune el.

Răspuns utilizator avertizat
| isemilia a răspuns:

Nu este normal.

| Lizuca1234 a răspuns:

Prinde-ti parul. e simplu. decat sa ai de-a face cu asa ceva, il prinzi si nu mai ai batai de cap. nu e nimic dragut sau sexi la unu care e cu pleata in vant.

| nuamabsolutnicioidee a răspuns:

Hai serios straight face niciodată nu am văzut așa diriginte. Spune-i că-i fix problema ta dacă ai părul mare. (dacă vrei)

| grasucareaslabitsiaremuschi a răspuns:

Probabil este un comunist basit care a suferit traume in scoala si acum le revarsa pe elevii sai, nu e normal sa se lege de par ci doar de vestimentatie, poti sa-i faci o reclamatie scrisa pe care sa i-o dai directorului dar ma indoiesc ca va ridica un deget in privinta aceasta, singura solutie e sa-l ignori sau sa-ti faci un "man bun"