| ManDontDance a întrebat:

Buna ziua! Diploma mea de bacalaureat a fost deteriorata prin urmare am depus documentele necesare pentru o noua diploma de atunci au trecut 3 sau 4 saptamani, din cauza grevei profesorilor liceul nu vrea sa imi finalizeze diploma necesara pentru scoala si nu mai am nici mult timp la dispozitie. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru eliberarea duplicatului unei diplome nu este nevoie sa cheme profesorii din greva, acestia n-au nici o atributie si nici treaba cu diploma, doar directorul si secretarul trebuie sa fie.
Eliberarea se face de catre acestia in maximum 30 de zile de la depunerea cererii si actelor necesare, conform Regulamentului aprobat prin Ordinul MENCS nr. 3844/2016, cu md. si compl. ulterioare.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa insisti la liceu, pana la greva putea sa-ti intocmeasca o noua diploma.

| ManDontDance explică (pentru Ioandelasal):

Pai directoarea a spus ca nu este personal, si ca nu o sa cheme profesorii pentru mine din greva

| Ioandelasal a răspuns (pentru ManDontDance):

Pentru eliberarea duplicatului unei diplome nu este nevoie sa cheme profesorii din greva, acestia n-au nici o atributie si nici treaba cu diploma, doar directorul si secretarul trebuie sa fie.
Eliberarea se face de catre acestia in maximum 30 de zile de la depunerea cererii si actelor necesare, conform Regulamentului aprobat prin Ordinul MENCS nr. 3844/2016, cu md. si compl. ulterioare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar cum naiba ai reusit a deteriorezi diploma originală, ăla este un document important ca si certificatul de nastere si de casatorie sau precum buletinul de identitate, trebuia sa ai grijă de actele astea ca nu le mai obtii asa usor si si ai nevoie de diploma aia toata viața unde te vei angaja sau ce studii superioare vei mai urma, te ai purtat cu diploma originala ca cu fundul ai pătat o? Sau cum ai deteriorat o ai rupto?

| ManDontDance explică (pentru CristiDinBucuresti):

Parintii mei au plastificat documentul.
Si nici o firma care se ocupa cu asa ceva nu vor sa o deplastifice

| UserRo10 a răspuns:

Gargara cu apa. Secretariatul scolii sigur a lucrat toata greva. Mergi personal si pistoneaza liceul mai ales ca ai nevoie de ea urgent