| fabian12345326 a întrebat:

imi cer scuze ca cer asta, dar poate cineva sa ma ajute cu niste exercitii la engleza? Chiar nu ma pricep, nu dati hate va rog, chiar nu stiu sa le rezolv. Sunt niste exercitii de clasa a-IX-a

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

TPU interzice efectuarea temelor scolare pe acest forum!

Asta este unica ta responsabilitate de elev, de care noi nu avem voie sa te privam
Nu-i nevoie sa-ti ceri scuze, ci doar sa respecti regulile de folosire ale acestui forum, ca sa nu risti blocarea contului.

https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
40. Ce este interzis pe TPU.ro?

"Ne dorim ca TPU.ro să fie o agora, un spaţiu al exprimării libere, unde toţi membrii comunităţii noastre să se poată simţi în largul lor şi unde să poată interacţiona nestingheriti. Cu toate acestea, trebuie să ne amintim tot timpul că libertatea noastră este limitată de libertatea celorlalţi şi că, asemeni oricărui alt spaţiu public, TPU.ro are câteva reguli de conduită pe care trebuie să le respectăm cu toţii.
În linii mari, pretindem utilizatorilor noştri respectul reciproc, formularea clară a ideilor şi combaterea cu argumente a unei idei, nu desfiinţarea unui utilizator prin injurii.

Fiindcă aceste aspecte nu sunt mereu înţelese la fel de toată lumea, iată ce nu permitem noi pe TPU.ro:
- la nivelul postărilor, se consideră ca nepermis tot ce este pasibil de respingere;
- injuriile, limbajul obscen, agresiunea verbală şi ameninţările de orice fel;
- manifestări ale intoleranţei faţă de orice etnie şi faţă de opţiunile religioase, politice, sexuale etc. ale fiecăruia; instigarea la ură şi intoleranţa;
- spam/publicitate nesolicitată;
- rezolvarea de teme pentru acasă prin intermediul postărilor pe TPU;
- postările triviale sau care nu corespund cu specificul site-ului;
- postările care nu sunt formulate ţinând cont de regulile minimale ale gramaticii;
- postările care instigă la acte ilegale (ex: piraterie, consum de substanţe interzise, furt etc);
- postările care încalcă drepturile de autor, oferind informaţie preluata din alte surse, fără precizarea acestor surse;
- postarea de linkuri de pe diferite site-uri care promovează sau încurajează pirateria;
- hărţuirea utilizatorilor;
- abuzul de orice fel (abuzul de dreptul de a posta, abuzul de dreptul de a vota sau de orice alta funcţie de pe site);
- asumarea identităţii altor utilizatori, crearea de clone sau conturi multiple;
- hacking.
În cazul întrebărilor din secţiunea Cauze Nobile, TPU.ro îşi rezervă dreptul de a şterge toate răspunsurile care nu respectă regulile minimei decente, care sunt în afara subiectului sau care ar putea leza imaginea respectivei cauze nobile.
Cine nu este de acord cu aceste reguli este liber să ne comunice acest aspect şi, dacă situaţia nu poate fi soluţionata astfel încât toata lumea să fie multumită, este liber să îşi încheie activitatea pe TPU.ro".

| morfeo a răspuns (pentru Violleta2022):

I-ai dat cu regulamentul peste bot. Bravo!

| Violleta2022 a răspuns:

Tie ti-ar trebui niste lectii de romana, la schimb, fiindca "dc" nu exista in romaneste si nici "trimye-mi".

In ce priveste efectuarea temelor scolare pe acest forum, SUNT total INTERZISE.
Asta este obligatia fiecarui elev, sa invete si sa-si faca singur temele.

Vezi ca am postat un pic mai sus, regulile de care trebuie sa tii cont, ca sa stii ce nu ai voie sa faci aici, pe TPU!

| artsof1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu zic sa te calmezi.

| Wr3nch a răspuns:

Brainly boss. Aici o iti stearga intrebarea pentru ca e impotriva regulamentului sa se rezolve teme.

| 22anirolF a răspuns:

Te ajut eu.

| fabian12345326 explică (pentru 22anirolF):

Cum luam legatura? Daca vrei imi poti scrie pe insta : Cristi. Idkk, este o poza alba

| fabian12345326 explică (pentru 22anirolF):

Da mi mesaj pe insta, Cristi. Idkk, te rog mult