| Perrez a întrebat:

imi poate cineva spune, va rog, la ce probe ma pot astepta, la disciplina FIZICA, la examenul de admitere pentru Inginerie Electrica? ma refer, la ce capitole ale fizicii:optica,mecanica,electricitate etc. ar fi ideal sa nu fie obligatorie proba din MECANICA, intrucat toate celelalte capitole le stapanesc foarte bine, cu MECANICA stau binisor, dar nu am fost as la ea, pur si simplu nu mi-a placut.rog raspunsuri numai de la cunoscatori.MULTUMESC!

1 răspuns:
| AshWorld a răspuns:

Daca vrei la UPB(desi cred ca e peste tot asa) cu optica te stergi la fund in asemenea facultati. Mai oricarui elev i s-a parut cea mai urata parte din fizica, iar tu te plangi de mecanica? Ma tem ca va trebui s-o mananci pe paine, mai ales electricitatea. Va trebui sa mai stii si termodinamica.

http://www.upb.ro/files/pdf/programe_analitice_admitere_2011_ii.pdf