| PatrickJane20001 a întrebat:

Bună ziua. Imi poate spune cineva, cum este examenul IELTS? Majoritatea facultatilor cer in punctaj de 6-6.5.
Dar cam cat ar insemna acest punctaj la noi (de la 1-10?) si care e punctajul maxim la acest examen?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| TheCrusader a răspuns:

Munctajul maxim este 9. Pe o scara de la 1 la 10 ar trebui sa iei peste 7.3 media si sa ai peste 6.7 la fiecare sectiune.
Examenul nu este greu pentru cine stie engleza. IELTS mi s-a parut mai usor decat Cambridge (si da, le-am dat pe amandoua).