| ana1998Wg7y a întrebat:

In urma sustinerii examenului de admitere la facultate,mi-am dat seama ca e posibil să nu intru(din prima), mici sanse, fiind dupa refacerea listelor.Nu m-am mai inscris la o alta facultate deoarece eram sigura pe mine, dar se pare ca am dat greș asa ca vreau sa ma inscriu la alta. La facultatea la care ma inscriu am nevoie ori de diploma de bacalaureat, ori de o adeverinta de la facultatea unde am lasat diploma, dar avand in vedere ca nu am cerut-o atunci cand m-am inscris e posibil sa mi dea acea adeverinta si acum sau e necesar sa mi retrag dosarul? Nu as vrea sa-mi retrag dosarul deoarece mai sunt sanse, dar pentru orice eventualitate as vrea sa ma inscriu si la alta.As astepta refacerea listelor dar se incheie inscrierile la cealalta si astfel, as mai trage de timp cu prima facultate.
Multumesc.

2 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Incerca la secretariat poate iti pot da o adeverinta nu cred ca trebuie sa retragi dosarul odata ce era posibil inca de la inceput sa-ti faca o adeverinta, daca nu, poti incerca sa te inscrii in toamna dar la taxa. Bafta

| ChristianKalman a răspuns:

Îți vor da o adeverință de la facultatea unde ai lăsat diploma sau poți face cerere să îți restituie în original diploma, tu să reușești să îți faci copiile necesare și să o duci înapoi.