| Thelinky a întrebat:

Marti am dat un test la romana. M-am pregatit foarte mult. Ei bine mi-a dat un subiect cu o morala pe bazala unui text. Eu am scris ce am crezut. Dar m-am uitat pe internet si e alta morala. Dar eu cred ca e corect si ca mine. Parintii mei vor un 10 la lucrarea initiala la romana..azi am iar romana si imi este frica deoarece azi poate ne da testele..imi e frica de parintii mei ca poate ii voi dezamagi..plus ca la biologie vin azi rezultatele si cred ca am luat un 9.90 la aia nu prea au pretentii..si aceasta este initiala si nu se pun in catatlog. Va rog ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Basthet a răspuns:

Bună! Ce înseamnă că "părinții vor un zece la lucrarea inițială la română"?! Părinții tăi nu știu că peste o perioadă atât de lungă ca vacanța mare intervine uitarea? Profesorii, prin testele inițiale, tocmai asta urmăresc: să afle cât de mult ați uitat și să recapituleze cu voi ceea ce s-a uitat. Lămurește-i pe părinții tăi. Și dacă iei nouă sau opt, e un rezultat foarte bun la un test inițial.

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Nu poti face nimic. Testul l-ai dat deja. Asta e. Vei lua o nota buna chiar daca nu e 10. Parintii tai au asteptari prea mari. Vor fi nevoiți sa mai scada din ele.

| ArmywCode a răspuns:

Daca vrei sa fii un pierdut in viata continua sa inveti de 10