| pgoff8500 a întrebat:

Bună ziua, membrii TPU! În primul rând, Halloween fericit laughing
În al doilea rând, vin cu o întrebare. Știți cumva un site unde pot fixa cunoștințele de limba franceză? Adică un site unde să explice bine materia (gramatica mai ales). Știu că la engleză este un site Cambridge Dictionary pentru engleză care are și gramatică, foarte bine explicată, exemplificată. Există un site de genul ăsta și la franceză? Mulțumesc anticipat! Zi faină!

2 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Happy Halloween!

| StefanChriss a răspuns:

Salut! O aplicatie foarte faina, cu animatii si exemplificare vocala este duolingo, poate stii deja de ea. Eu o folosesc si m-a ajutat cu chestiile basic si pronuntia. Nu stiu insa cat te poate ajuta cu gramatica.