| JustSomeone12 a întrebat:

Recent am aplicat la Facultatea de Inginerie electrica si Stiinta Calculatoarelor din Brasov, si am fost repartizat in lista de asteptare.Din cate am inteles cei care sunt pe lista de asteptare au posibilitatea de a fi inclusi in faza doi, dar nu sunt sigur.

Ar putea cineva sa-mi explice mai pe larg cum sta treaba cu lista de asteptare, precum si cu repartitia in faza 2?

Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Da, de aia te pun pe lista, ca sa poti avea sansa sa intri in faza a doua. Altfel te-ar elimina complet. Sunt mai multe faze de admitere, dupa ce se afiseaza prima lista, iti dai seama ca multi isi retrag dosarele pentru ca au fost admisi si la alte facultati si se elibereaza locuri. In general cam toata lumea intra in Brasov, daca ai medie cat de cat ok, nu trebuie sa-ti faci griji.

| Iunix a răspuns:

Ești ca și respins. Depinde de câte locuri mai sunt libere și care e ultima media cu care s-a intrat anul ăsta. Dacă mai sunt locuri libere și diferența dintre media ta și ultima medie admisă e de câteva sutimi poate mai ai șanse, dar așa consideră-te respins.