| almaz a întrebat:

Bună ziua, rog să ma ajutați să redactez o cerere adresată unui director de liceu, din partea unui elev de liceu, prin care-i solicita eliberarea (FĂRĂ PREZENTA) de la orele de ed fizica și sport. Mulțumesc.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cererea trebuie scrisa de unul din PARINTI, nu de elev!
La cerere se adauga CERTIFICATUL medical de la medicul de familie sau medicul specialist, unde scrie clar ca, elevul xxxx este scutit de educatie fizica si sport, din motive de sanatate sau boala.
Cererea este adresata DIRIGINTELUI, nu directorului scolii, fiindca dirigintele este cel care rezolva problemele la nivelul clasei care o conduce.