| Geo_Georgian_1984 a întrebat:

Buna ziua, stie cineva daca in cadrul facultatii de litere din Brasov, pe profilul limba si literatura engleza - limba si literatura germana, germana se ia de la zero? Mentionez ca la engleza sunt la nivel avansat

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric nu te ia nimic de la zero, fiindca profesorii universitari sunt acolo sa-ti predea lectiile de la gradul avansat, nu sa te invete pe tine de la zero.
Du-te la engleza, sau la ce limba straina cunosti deja bine, ca sa ai o sansa.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| OaiProstEsti a răspuns:

Nu se preda germana