| laur1 a întrebat:

Buna Ziua. Sunt pentru prima data aici cu o intrebare.
Se apropie sarbatorile de iarna si vreau sa fac o CARTE cadou unei fete.
Nu pot sa zic ca sunt un cititor inrait a cartilor, dar cartea pe care vreau sa o fac cadou vreau sa fie una cu adevarat PERFECTA, ma gindesc sa fie ceva de genul unei teme: IUBIRE INTERZISA, sau ceva frumos de iubire... Drama...
VA ROG MULT faceti-mi niste propuneri cu adevart BUNE. Va multumesc...

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. Depinde şi ce vârstă are... Dacă este adolescentă îţi recomand : Dama cu camelii, Anna Karenina, Suflete Tari, Prima noapte de dragoste, întâia noapte de război, Ion, Pe aripile vântului, Invitaţie la vals, Nunta în decembrie ş. a. m. d. O zi bună!happy

pa, pa.

| Jeny1 a răspuns:

Dacă este deșteaptă eu îți recomand: Trezirea inteligenței de J. Krishnamurti. Și crede-mă că, a scăpa de condiționările de orice fel, este cel mai frumos cadou pe care îl poți avea. Poți începe din copilărie.

| Bibutzu a răspuns:

...PROPUNEREA MEAH:cred ca esti adolescent ( majoritatea celor care scriu aici sunt). uite ma pun in locul fetei respective si daca ma intrebi ce carte mi-as dori ar fi ceva in gen romantic. un roman cu iubire interzisa. sau ceva plin de sentiment... o carte cu continut"romantic" ar fi perfecta! BAFTA!

| Adriannae a răspuns:

Mie mi-a facut placere sa citesc asta : http://www.raobooks.com/......_carte.php

| laur1 explică:

Nu e adolescenta laughing))