| KPCC a întrebat:

Sunt studenta in anul II la Facultatea de Constructii engleza in Cluj-Naopca, as dori sa stiu daca cunoasteti ceva programe fie ele de voluntariat, fie de internship, sau orice lucru care imi poate aduce experienta in domeniu. Doresc foarte mult sa invat cat mai multe, si nu doar ceea ce invat in facultate, deoarece consider ca e nevoie si de lucruri practice, nu doar teoretice. Sau daca este vreo persoana binevoitoare care lucreaza in domeniul constructiilor si care ar fi disusa sa ma "adopte" un anumit timp, oricat pentru a ma putea indruma happy Va multumesc!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă mergi la o firmă mai mare de construcții în Cluj, o găsești pe net, și în audiență la director spui că vrei să lucrezi gratis la ei, ca să câștigi experiență, o să te întrebe ce știi să faci și nu te vor refuza.