| Barrow a întrebat:

Bună ziua, TPU!

In acest sunt clasa a 9-a, la un liceu tehnic și mi-aș dori să mă mut la un liceu teoretic, mai exact pe filologie.

Eu sunt la un profil tehnic si fac urmatoarele ore:
-Romana
-Matematica
-Franceza
-Engleza
-Logica
-TIC
-Religie
-Biologie
-Fizica
-Sport
-Chimie
Geografie
-Istorie
La filologie ar trebui sa dau doar la latina? Dar la Stiinte Sociale? Multumesc mult!

1 răspuns:
| AC4S4 a răspuns:

S-ar putea sa trebuiasca sa dai la mai multe materii.
La stiinte sociale se fac 3 ore de engleza pe saptamana. Tu faci 2, deci trebuie sa dai o diferenta la engleza. Ei fac mai multa logica, istorie, geografie, s-ar putea sa dai si acolo o diferenta. La latina cu siguranta. Depinde mult de liceu, unii nu cer decat la latina.