| Florin1911 a întrebat:

Bună ziua, vă rog frumos să mă ajutați dacă știți răspunsul la următoarea întrebare : Am terminat anul 1 la facultate dar cred că am 3 restanțe pe al doilea semestru. Sunt la buget iar pe profilul meu la înscrierile pe primul an nu a fost nimeni intrat la taxă pe profilul meu. Aș dori să știu dacă e posibil să-mi ia cineva locul la buget având în vedere că pe domeniul meu nu a fost nimeni înscris la taxă pe același an cu mine. Vă mulțumesc.

2 răspunsuri:
| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Du-te si da-ti examenele restante in vara si in toamna, inca poti reusi.Nu renunta la facultate ca nu mai gasesti nimic de lucru pe urma, sa gasesti numai pe salarii mici. Iti trebuie o diploma, muncesti 5 ani (daca esti la inginerie), inca 10 ani pentru un doctorat si te respecta toata lumea.

| Mihai1499 a răspuns:

Cum adică "crezi că"?
În principiu, dacă ai sub media necesară pentru buget (ar trebui să găsești pe site-ul facultății conditiile de buget), ar trebui să te treacă la taxă. Totuși, asta ar trebui să fie singurul caz, dacă nu fac alții transfer.

Dar cel mai bine, întreabă la secretariat.