Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fac liceul in Bucuresti, dar nu locuiesc acolo, ci in alt oras.Nu pot sa fac naveta pentru ca mi-ar lua foarte mult.Stiti cumva daca pot sa stau la un camin si daca trebuie sa fiu neaparat de la liceul caminului aceluia? Liceul la care doresc sa merg este Sf.Sava si nu are camin, dar vreau neaparat acolo.Va rog sa nu intrebati motivele sau lucruri inutile. Vreau doar da stiu la ce camin pot sa stau daca vreau la colegiul Sf. Sava din Bucuresti. Apropo, la mine in oras, cunosc copii care stau la caminul unui liceu, dar fac alt liceu, nu cel ce are caminul, deci se poate asta si in Bucuresti?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate stiu eu nu ar trebui sa fie vreo problema, am si eu colege in clasa ce sunt in internatul altui liceu, atata timp cat ai intrat la liceul respectiv, nu ar trebui sa fie o problema pentru ei locul unde stai, atata timp cat nu lipsesti de la prea multe ore pe motivul asta, doar parerea mea(nu sunt din Bucuresti sa stiu sigur), sper ca te am ajutat

| oz_1736 a răspuns:

Poti sta la caminul altui liceu, daca gasesti loc, sau poti impreuna cu alte colege sa inchiriati o locuinta

| Andreeaeerdna2450 a răspuns (pentru oz_1736):

Nu cunosc pe nimeni care sa vrea sa mearga in Bucuresti ca sa faca liceul acolo, plus eu stiu ca nu am voie sa stau singura sau cu prietene intr-o lucinta daca dunt minora.(gen daca nu locuieste niciun adult cu mine...)Oricum, multumesc pentru raspuns, ^^