| xandra0301 a întrebat:

Dacă eu am rămas corigenta pe semestrul I și nu am luat bursa, pe semestrul II nu era normal sa iau? Am avut media mare, peste 8, 50 și generală dar și semestriala pe semestrul II (și pe I dar din cauza corigentei, na, nu s-a putut lua)
Multumesc frumos

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Problema este de natură fiscală. În momentul în care ați rămas corigentă, vi s-a tăiat bursa cu totul, considerând că există riscul la sfârșitul semestrului 2 să nu fi putut recupera corigența.
Trebuia să întrebați la secretariat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La noi bursă de merit căpăta doar cel cu media cea mai mare, sau maxim 2-3. Și ăștia aveau peste 9, 50 media. Dar cred că depinde de liceu cât și cum se dă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

*liceu sau școală