Întrebare recomandată | Viviana2106 a întrebat:

Bunăă tuturor. Nu sunt sigura daca am ales categoria corect, Sorry. Am nevoie de "îndrumare ". Povestea scurta: am 20ani, o fetiță în vârstă de 2 ani și 8 luni. Am renunțat la scoala in clasa a XII-a ( filologie- limbi străine), cea mai proastă decizie din viața mea. In momentul asta sunt casnică, însă as vrea sa imi gasesc un loc de munca, să imi continui si școala. Ce oportunități as putea avea? Imi este oarecum teama, mi-am pierdut orientarea si speranta... Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi te duci frumos la școală și reiei studiile la anul
bărbat ai?

8 răspunsuri:
| sIncognito a răspuns:

Clasa a XII e neaparat necesar sa o termini daca vrei sa faci ceva in tara. Partea grea e, daca te ocupi de educatia ta, cine mai face curat, cine are grija de copil, cine face mancare... O varianta la care ma gandeam e o scoala dupa liceu care nu necesita bac-ul precum scoala de asistente. Apoi te angajezi intr-un spital ori farmacie cu un salariu decent peste minimul pe economie. Depinde mult si de ce atuuri ai. Ce iti place sa faci? Te pricepi la ceva anume in special?

| Viviana2106 explică (pentru anonim_4396):

Mhm, ne-am despărtit

| Viviana2106 explică (pentru sIncognito):

Nu prea ma descurc la ceva anume, în scoala fiind profil teoretic, nu am invatat nimic. Cu clasa a XII-a la zi, imi este imposibil să o fac, copil, mâncare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Viviana2106):

Copil recunoscut, pensie?

| Viviana2106 explică (pentru anonim_4396):

Da. pensie de 100 lei.

| clau44 a răspuns:

Daca iți este imposibil la zi, incearca la seral!

| Idontcare69 a răspuns:

Încearcă la programul a2a șansă, s-ar putea sa ai succes acolo. Si roaga-i pe părinții tai sa te ajute cu copilul cat esti la scoala, daca mai sunteți in relatii bune. :*

| Viviana2106 explică (pentru Idontcare69):

Multumesc