| kalyn_6408 a întrebat:

C pasta sa folosesc ma dor dinti si maselele sad

9 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca ai dureri de masele, cel mai indicat este sa consulti un medic stomatolog.

NOname
| NOname a răspuns:

In primul rand, sa mergi la stomatolog. Cand deja s-a ajuns la durere, o pasta de dinti (Sensodyne e buna) nu poate sa faca minuni. E nevoie de sfatul, eventual tratamentul, unui specialist. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Colgate total

| zalisa a răspuns:

Sensodyne sau Parodontax

| zacrazy a răspuns:

Daca te dor dintii si maselele e cam tarziu sa incepi periajul. Mergi la dentist, rezolva problemele si apoi ai mai mare grija cu periatul. E indicat de minim 2 ori pe zi dar e de preferat dupa fiecare masa.

| MidnightLady a răspuns:

Pasta de tomate!

| RS4 a răspuns:

Da, au dreptate cei care au scris inaintea mea! durerea apare cand sunt cariati, si caria a avansat inspre nerv! cam de cat timp nu ai mai calcat pragul unui stomatolog? te speli de 2-3 ori pe zi? daca nu, nu mai amana nici o zi, si prezinta-te la un cabinet stomatologic, altfel vei ajunge sa porti coroane, implanturi, proteze peste putin timp! cu cat amani mai mult un tratament de specialitate, cu atat vor fi cheltuielile mai mari atunci cand nu vei mai avea ce face, cand nu vei mai putea de durere! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In aceasta situatie ar fi mai bine sa mergi la un dentist. Nu cred ca nici o pasta te mai poate ajuta. sad

| KaLyn_3917 a răspuns:

Colgat totalwinking