| Doolcyka a întrebat:

Ca sa devin tehnician dentar ce scoala trebuie sa urmez in Bucuresti? Am medie peste 9...
Nu vreau scoala unde se intra pe pile sau unde sunt numai fitosi. happy funda!

Răspuns Câştigător
| Xenya a răspuns:

Nu conteaza ce liceu faci atata timt cat o sa faci biologie, fizica, chimie.
Facultatea se numeste"Facultatea de medicina dentara" si se intra pe baza de examen!

4 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Facultatea de medicină dentară, evident. Profilul liceului nu contează atât de mult, dar dacă vrei mergi la biologie-chimie sau ştiinţele naturii.
Nu ştiu să îţi spun şcoli prin Bucureşti, ideea e să munceşti mai mult decât ţi se cere, pentru că medicina e grea. Atâta tot.

| GreenSky a răspuns:

Trebuie sa optezi pentru Facultatea de Medicina, specializarea Tehnica dentara!

| Doolcyka explică (pentru GreenSky):

Ma refer la liceu.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Facultatea de medicina care o faci 6 ani dupa care te specializezi pe tehnica dentara inca cativa ani. Medie mare si examen de admitere, dupa care oricum este una dintre cele mai grele facultati. Spor la treaba.