| PsychoDLight a întrebat:

Cam care ar fi pasii pentru a ajunge profesor de geografie (gimnaziu sau liceu)?

3 răspunsuri:
| 9gag a răspuns:

Trebuie sa mergi la facultatea de geografie pe specializarea geografie si dupa ce termini facultatea vei putea fi profesor de geografie pentru scoala generala si daca faci si masteratul vei putea fi profesor pentru liceu si universitate. Succes

| niku93 a răspuns:

Tu chiar vrei sa te faci profesor? mai gandeste-te!

| Kerli a răspuns:

La liceu sa-ti alegi profilul stiinte sociale apoi sa faci o facultate avand la baza geografia