| anonim_4396 a întrebat:

Cam cate carti ati citit pana acum, in total, aproximativ?

Răspuns Câştigător
leonardk
| leonardk a răspuns:

Suficient de multe ca sa nu le mai stiu numarul.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In jur de una pe saptamana. Citesc de la 3 ani si jumatate, dar primele carti (de copii) le-am citit pe la 5 ani. Atunci citeam una pe zi, apoi am trecut la carti din ce in ce mai serioase. In vacante si concedii citesc mai mult, in timpul servicului, cam o carte pe saptamana.

cami
| cami a răspuns:

Mi le notez. Le-am numarat, 22.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Am 57 de ani, citesc de la 8 ani, sunt pasionata de asa ceva, crezi ca eu le mai stiu numarul? Si acum citesc o carte sau chiar doua pe saptamana.

| JeSa a răspuns:

Cred ca pana in 200 si. asta cu tot cu reviste, carti si ziare,, ca restul e tehnologic datorita la calc...

| Orannginna a răspuns:

Citesc de cand ma stiu, este o pasiune, un hobby, o activitate de care nu m'as putea lipsi niciodata. Am 17 ani acum, si citesc cam 3 carti pe luna (cand am timp chiar 4), excluzandu'le pe cele pe care le'am citit pana in varsta de 10 ani...chiar nu stiu! Multe, destule si o sa continuu sa o fac. happy

| pepenerosu a răspuns:

Vreo 200, dar nu stiu numarul exact... daca socotesc si revistele, sunt mult mai multe. Dar daca socotesc cartile sunt cam 200big grin!

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

De la 8 ani citesc ...citesc si cate 2-3 carti pe luna dar am si momente de pauze cand nu citesc... oricum in afara de cartiile pentru scoala am citit multe carti carora mi-au placut numele big grin. Sincer, chiar nu stiu numarul, nu le-am numaratbig grin

| onofrei89 a răspuns:

:d Cam 8 doar ce am avut nevoie la Bac

| Brotacelu a răspuns:

1 [ro:una, en:one, ru:edin, fr:une, bg:edin]... una singura de la cap la cap laughing
Si s-a numit : 20. 000 de leghe sub marii

Am mai avut tentativa de a citi inca 15-20 de carti dar nu am ajuns la sfarsit laughing)

distractie placuta big grin

| Brotacelu a răspuns:

@jessyka si eu am citit pana intr-o mie laughing)... una atat... ce? nr 1 nu este inaintea numarului 1000? laughing))

| viki a răspuns:

Sunt pe cale de a termina o carte, care imi trebuie pentru bac.Am mai citit si alte carti, dar nu foarte importante, ca nu prea le am cu cititul.
Dar vreau sa citesc cat mai mult acum!happy

| Kidu a răspuns:

Sincer, chiar nu stiu.happy

| ketty a răspuns:

Hmm...n-am stat niciodata sa ma gand kate au fost dar e cea mai mare pasiune a mea...ador sa citesk, si sa stii ca asta iti dezvolta enorm vocabularultongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am ajuns la concluzia, vazind cit de mult traiesc si cit de bine o duc ignorantii si cei lipsiti de bun simt, ca cititul a fost o greseala dar, cum eu persist in greseli, e prea tirziu sa ma razgindesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In total cam vreo 24... Dar cap-coada ar fi vreo 15, 16, 17 big grin