Întrebare recomandată | Vernusio a întrebat:

Cam ce poti sa faci cu 12 clase fara bac?

22 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Daca esti stapan pe un domeniu anume, nu o sa conteze diplomele tale prea mult in comparatie cu experienta.
Daca nu, cum ti-o fi norocul.
Banuiesc ca nu vrei sa fi muncitor necalificat si sa iei minimul pe economie...

| Violleta2022 a răspuns:

In agricultura, in constructii, pe la gradini, salubritate, irigatii, paznic pe la diverse cladiri sau institutii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Munci necalificate... prin constructii, pe la curatenie, pe la paza

| CojocariuLaurentiu93 a răspuns (pentru suntserios):

Asa crezi tu ca decurg lucrurile pentru cei cu 12 clase si fara bac? Sunt bucatar si castig 1000 de euro lunar. Joac-o p-asta, necalificatule. happy

| suntserios a răspuns (pentru CojocariuLaurentiu93):

Te ai gandit tu sa te spargi in figuri la o intrebare veche de 1 an?

| CojocariuLaurentiu93 a răspuns (pentru suntserios):

Sunt, ca sunt smecher fara bac peste multi altii cu 17 mastere.

| GabiDumitrescu a răspuns:

L*ba. Poti sa faci l*ba ciiiit cuprinde!

| Donsavas a răspuns:

Se gasesc. Servicii de genul acesta se tot ofera, trebuie doar sa fi dispus sa respecti programul, sa muncesti pe masura si sa te multumesti cu bani putini. Invata anul asta sa iei bacul in la anul viitor!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ce stii sa faci? Asta e prima intrebare la interviu.

| bookofknowledge a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care poti sa-l faci,daca reusesti,desi s-ar putea sa te duca la sapa de lemn daca nu ai prieteni,e sa iti infiintezi propria ta intreprindere, daca ai succes o maresti si ajungi ca (mcdonald, kfc)sauorice altceva in functie de cat de bine te descurti cu costurile, angajatii.
Am spus ca ar fi bine sa ai prieteni, deoarece ar fi de ajutor la deschidere mai usoara.
Daca nu iti place ideea poti face munci necalificate

| GoldandSilver a răspuns:

Poti lucra in munca necalificata sau la McDonald's unde poti chiar avansa (!) sau alte branduri de fast-food, distributor flyere.

| Tyberiu2000 a răspuns:

Cel mai ușor e să cauți printr-o fabrică. La cablaje, la tricotat, locuri unde se produc produse industrial

| Louys a răspuns:

Cam ce vrei.
Daca esti foarte inteligent, iti deschizi o firma solo, iar daca are succes lumea o sa vina la tine.

| Moldoveanu15 a răspuns:

Multe. Nu apleca urechea la vorbele batranesti ca fara carte dai cu matura laughing In alte tari sunt deja bilionarii fara facultate. Daca ai cap faci banii buni ca antreprenor, freelancer sau din orice site, pagina s-a.m.d Totul e sa ai cap, daca nu la santier tata(ca sa ai un venit decent).

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Moldoveanu15):

Fara cap, santierul si agricultura aduc venituri mai mult decat decente. Am vazut oameni care munceau 12h in agricultura si erau platiti cu 8, 6 la ora, aia e suta de euro pe zi laughing.

| andrabella a răspuns:

Nu poti sa faci facultate sa fi superios sa ai un job bine platit si un serviciu mai de oameni. tu fara bac esti doar un muncitor necalificat poti lucra in magazine ca lucrator comerciant doar ca unele cer macar atestat de lucrator comerciant si in fabrici. munca grea...

| CristinaEmma a răspuns:

Prima oara trebuie sa te gandesti bine la ceea ce iti place sa faci si in ce esti talentat sau la ce te descurci cel mai bine, mai apoi te poti apuca de o munca oarecare cu un salariu mai bunicel sa iti strangi niste banuti, iar cu acei bani sa investesti in ceva ce te poate ajuta sa ii inmultesti, ca mai apoi acel ceva ce iti place, usor, usor sa dezvolti si sa iti faci propria cariera.
Daca ai prieteni sau rude care sunt de mare incredere si isi doresc si ei sa te ajute sau sa vina cu partea lor, in echipa veti face munca mai buna.

| Lusiana_Rusu_1999 a răspuns:

Te poți angaja, în fabrici, la firme de curățenie, asta depinde de tine, trebuie să fii cât mai sociabil/ă, să te comporți frumos, să ştii cum să virbeşti cu omul la care te angajezi şi s-ar putea să iți asiguri un loc de muncă bunicel....pentru 12 clase

| penciuiulian99 a răspuns:

Mai nimic ar cam trebui sa te apuci de invatat si sa incerci sa dai bacul din nou daca se poate sau daca ramai cu bacul neluat iti poti gasi servici dar foarte greu

| Cosmin1440 a răspuns:

Nici cu bacul nu se ajunge foarte departe, iti zic eu. Poti lucra desigur in muncile necalificate, multe nu necesita bacul. Poti fi paznic, constructor, om de servici si multe altele, asta depinde de tine.

| faraonu123 a răspuns:

Laba, mui3, depinde de ce esti in stare

| GHanzo a răspuns:

Ceea ce îți place. Daca ai o anumită pasiune (tunsul de ex), de ce sa nu o transformi într-un job? Bafta.