| glamour a întrebat:

Cand luam vacanta? teoretic am lua pe 22 si am veni la scoala pe 5 parca. insa stiu ca e un zvon cum ca am lua vacanta pe 17 si am veni la scoala pe 17 ianuarie iar vacanta de vara am avea doar 2 luni din iulie pana pe 1 septembrie cand ar incepe scoala. noi ce sa mai credem? stiu ca practic ne cam permitem sa plecam mai devreme de la scoala nu chiar pe 17, respectiv pe 22. ce parere aveti de modificarile care ni se pregatesc? eu una prefer sa stau acasa mai mult vara decat iarna cand oricum nu am ce face in casa sau nu pot iesi afara ca e frig iar eu sunt o mare fana a caldurii... iar 3 saptamani iarna imi ajung, daca e vorba sa taie din vacanta de vara ma lipsesc de saptamana aia in plus de vacanta de iarna? ceva pareri? o stire? un anunt? stie cineva ceva concret despre asta?

Răspuns Câştigător
| funxhouse a răspuns:

Pe 22 luam vacanta (miercuri) si scoala o incepem tot intr-o miercuri din ianuarie

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Acum vreo 10-11 ani, ţin minte că a fost acest sistem. Eram eu clasa a III-a sau ceva de genul. Am terminat şcoala pe 25 iunie şi am început noul an pe 1 septembrie.
Am şi diplomă cu premiu cu data de 25 iunie ca să demonstrezelaughing.
În fine, vacanţă plăcută, oricând ar fi ea!

| RomanMandruPanaMor a răspuns:

O sa luam in 22 pana in 5 si numai crede toate prostiilelaughingCum sa stai pana pe 17 Ianuarie, nu ti-ai dat seama ca e teapa dupa faptul ca n-ai cum sa stai 2 saptamanii din noul an?

| AdRyAnA3 a răspuns:

La mine la scoala mergem sambata asta (11 dec) si sambata viitoare (18 dec) ca sa nu mergem luni si marti sa nu mergem la scoala si sa luam vacanta de pe 20 dec iar scoala o incepem pe 4 ianuarie.