| Iasmiine a întrebat:

Cand ne incheie mediile si am de ex. media 9.67 la engleza ce medie o sa-mi iasa? Se rotunjeste la 10 sau imi trece 9.67? Sunt cls. 6 si anul trecut ni le-au rotunjit.

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Se rotunjesc! :. doar media finala nu se rotunjeste! si cea de la teza cu subiect unic (sau testare )

| xXxRaduxXx a răspuns:

Media la o materie se rotunjeste doar cea semestriala/anuala nu se rotunjeste.

| CelMaiBlogger a răspuns:

Buna. Da se rotunjesc.Singura medie care nu se rotunjeste este cea anuala.

| Lullly a răspuns:

Se rotungeste la 10 de la 9, 50 in sushappy daca ar fi de exemplu 9, 49 iti iese media 9
la media 9, 67 in catalog si in carnet o sa iti treaca 10
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ti se rotunjeste.
Mediile semestriale se rotunjesc.
Iar medile generale nu se rotunjesc.
Funda?; x