| Violetta0793 a întrebat:

Cand s-a nascut ALEXANDRU MACEDON?

Răspuns Câştigător
| RockOrNothin a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Alexandru_cel_Mare

Presupun că asta cauți

| Olivian007 a răspuns (pentru RockOrNothin):

Doamne dă minte la prost.Se vede că preferi baia.

| RockOrNothin a răspuns (pentru Olivian007):

Cu ce am greșit? I-am dat un link... Poate vroia mai multe informații.

| Olivian007 a răspuns (pentru RockOrNothin):

El cerea Alexandru Macedon, ceva total diferit.Iar tu i-ai dat Alexandru cel Mare...

| RockOrNothin a răspuns (pentru Olivian007):

Alexandru cel Mare ( n. 20 iulie 356 î.Hr. – d. 10 iunie 323 î.Hr.), cunoscut și sub numele de ALEXANDRU MACEDON, rege al Macedoniei[.]

straight face

Dacă iar am greșit, ori sunt proastă, ori Wikipedia e un site de rahat

5 răspunsuri:
| Constantin_Popa_1988 a răspuns:

Alexandru Macedon. In anul 356 i.H.,la data de 21 iulie, in capitala Macedoniei (Pella) s-a nascut fiul lui Filip al II-lea