| Goldan_Daniela_2000 a întrebat:

Când va fi săptămâna " Școala altfel"?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

7- 11 aprilie, 2014.

3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Săptămâna "Școala altfel" începe pe data de 7 aprilie, într-o zi de luni evident și se încheie vineri, 11 aprilie într-o zi de vineri.

| BetaAlfaGamaDelta a răspuns:

Incepe pe 7 Aprilie si tine pana in 11 Aprilie.Adica mai avem o saptamana de cursuri si apoi scoala altfel.Vacanta incepe dupa si este de 1 saptamana si 2 zile (Vacanta de primavara sau de Pasti).

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Art.4 (1) Săptămâna 7–11 aprilie 2014 din semestrul al doilea este săptămână dedicată activităților extracurriculare și extrașcolare, în cadrul programului numit „Şcoala altfel: Să știi mai multe, să fii mai bun!", având un orar specific.
(2) Tipurile de activități care se organizează în săptămâna menționată la alin. (1), modalitățile de organizare și responsabilitățile se stabilesc conform anexei, care face parte integrantă din prezentul ordin." - SURSA :
http://www.edumanager.ro/docs/ordin_structura_an_scolar_2013_2014.pdf

Toate cele bune.