| simo99 a întrebat:

Capitan la 15 ani de jules verne este poveste sau ce? Plz-fundita

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Cam asa ceva, este de fapt un roman, romanele sunt un fel de povesti mai lungi. big grin
Scriitorul Jules Verne a scris multe romane si este considerat promotorul literaturii de anticipatie/S.F.

12 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @simo! Este o carte de aventură.
O zi cu zâmbet să ai!

| unknownn a răspuns:

Cum sa fie poveste ma? Citeste si tu un rezumat pe net si o sa vezi.

| Adryana a răspuns:

Am auzit ca este un roman foarte frumos. Mi l-a recomandat cineva mai demult, dar nu l-am citit inca.

| Ionait a răspuns:

Roman de aventuri.

| daydreamer a răspuns:

Este o carte de 525 de pagini. Cred ca poate fi numita si roman.

| Sicmao a răspuns:

Este roman.

| Belllla a răspuns:

Sall, capitan la 15 ani de Jules Verne este un roman.

| AmelyRain a răspuns:

E roman

| Razvan1807138078340 a răspuns:

E carte.

| Helpeeer a răspuns:

Este un rioman scris de Jules-Vernes

| TarkaN a răspuns:

Poveste