| anonim_4396 a întrebat:

Care a fost cea mai buna gluma pe care ati auzit-o la scoala?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aia ca tu chiulesti.

| ziftode a răspuns:

Cele 3 minciuni ale studentului - e tot scoala tongue iar prima e universala in orice scoala big grin
1. DE MAINE MA APUC DE INVATAT
2. imprumuta-mi cursurile ca ti le aduc inapoi inainte de examen
3. dezbracate ca nu iti fac nimic big grin

| ziftode a răspuns:

Asta chiar imi aduc aminte de cand eram la liceu, nu am auzit-o, am trait-o, si chiar imi pare rau ca nu eram eu la tabla big grin

cel mai bine baiat din clasa era la tabla, se rupe scaunul sub profa de mate (nu, nu era grasa, asta a facut sa fie si mai rau, era scaunul subred)...

saracul baiat se face ROSU CA RACUL, el era singurul care putea sa vada profa de sub catedra, NU A VRUT NICIODATA SA SPUNA CE A VAZUT, iar dupa cam 15 secunde de suspans se aude un urlet de sub catedra: "AI DE GAND SA MA AJUTI ODATA?!?"

| octav005 a răspuns:

Sa inpingi o baba pe scari si sa o intrebi daca se grabeste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-am auzit prea multe glume bune la scoala, dar zilnic aud glume proaste.

| Iunix a răspuns:

"Învătați asta că o să vă trebuiască în viață ".

| NikFlorian a răspuns:

Cioc, cioc... Cine bate la usa?
B.A.C-UL!

| mario366 a răspuns:

,,Invatati ca altfel nu veti ajunge nimic in viata"...
,, Noul testament este cel mai bun cadou care il poate oferi lumea va rog sa va faceti timp sa il cititi'' (e o *** carte mica albastra)

| iHateLuckyPersons a răspuns:

Cand m-am dus in iulie sa ma treaca profa la geografie si mi-o zis''nu mai are rost sa te ascult ca ai ramas deja la 3''....ar fi fost o gluma buna...

| Vreausapot a răspuns:

Am o colega care vine mereu la scoala macheata.
A venit o singura data la scoala nemacheata si cand a intrat in clasa il vezi pe unu mic:Fi a dracu viata =]]]

sau

Era doamna mea de matematica la tabla si spunea de nu stiu ce valori. Apoi a spus:Nu-i asa ca am valoare?

| NicolaMaria02 a răspuns:

Cum s-ar numi prima piesa a celor de la Satra B.E.N.Z si cu INNA?
Benzina...