| Nastia a întrebat:

Care din catedrele urmatoare e de viitor:economie si administrarea afacerilor, management-marketing, finante contabilitate si analiza economica sau matematica economica si informatica de gestiune? voi la care ati da?

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Părerea mea personală este că "management-marketing" este o alegere bună este un domeniu unde câştigi bine. Dar cel mai important este să îţi placă ceea ce faci. Gândeşte-te bine dacă asta vrei să faci, iar dacă răspunsul este da: Go for it!

1 răspuns:
mariana
| mariana a răspuns:

Toate sunt bune insa tu trebuie sa alegi acea disciplina care-ti place, pentru a putea sa dai performanta si sa nu mergi la serviciu cu groaza.
Meseria trebuie facuta cu pasiune si daca nu-ti place ori tu nu poti sa dai rezultate bune, atunci de geaba faci o alegere, in raport de castigul material, ce este vizat cu precadere in etapa actuala.
Cred ca mai ai timp pana vei da la facultate si cred ca, este bine sa te informezi ce implica fiecare domeniu pe care l-ai enuntat si atunci vei avea p[osibilitatea sa iei o hotarare in cunostinta de cauza.
Mult succes si multa sanatate.