| Bubu a întrebat:

Care e cea mai frumoasa carte pe care ati citit-o voi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca am citit vreo carte care sa fie 'frumoasa' in adevaratu` sens al cuvantului, dar cea mai amuzanta mi s-a parut:"Sunt aiurita si se ia", iar cea mai horror, care m`a tinut cu sufletul la gura (de fapt sunt doua nu ma pot decide dintre elebig grin ) este/sunthee hee :Mobilul si Cimitirul animalelor, ambele de STEPHEN KING:Xlove struck:X.

18 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La Nord de Noi Insine de Radu Tudoran.

| mihaibrasov a răspuns:

Petre Bellu - Caine vagabond.

| stresu a răspuns:

Daca e vorba numai de una hai cu `1984 de Orwell - inspaimantator de actuala;
zicea un tip ca trebuia sa fie fictiune, nu manual cu instructiuni, dar asta e...

| JustMe_8650 a răspuns:

Winnetou -Karl May

| Necunoscută a răspuns:

Aventurile lui Oliver Twist mi-a plăcut la nebunie!love struck

Cişmigiu et. Comp. absolut uimitoarelove struck

Invitaţie la Vals love struck

Cam atât m-a impresionathee hee

Şi acum am intrat in Mihai Strogov-Jules Vernelove struck Ruşii şi tătariiwinking

| Alexandra_7361 a răspuns:

Seria Avalon de Marion Zimmer Bradley si Cartea Cimitirului de Neil Gaiman

| Bubu explică:

Teodora_apostol am 17 aniwinking

| sandy a răspuns:

Drum neterminat de Brian Frawcett

| MarcAnthony a răspuns:

Kane and Abel, scrisa de Jeffrey Archer. Dar mi-au mai placut si North and south, de John Jakes, My cousin Rachel, de Daphne du Maurier, cartile lui John Saul iar m-au impresionat...

| coolgirld a răspuns:

Nu stiu catia ani ai dar sa speram ca mu ai mai mult de 13-14 ani mie mi-a placut mult "Heidi fetita muntilor".

| ionik_1763 a răspuns:

Enigma otilie(sfarsitul)
invitatie la vals
scrisoare de dragoste

| lili23 a răspuns:

Pai, ia sa vedem...

- Serge Brussolu - Crucifix
- Patrick Suskind - Parfumul
- Marin Preda - Cel mai iubit dintre pamanteni
- V Somerset Mougham - Luna si doi bani jumate

Mai sunt multe, dar ma opresc aici.

| MelissaGreenEyes a răspuns:

Hmmm
greu de ales
:d
dar cele mai frumoase carti sunt cele ale lui stephenie meyerlove struck absolut uluitoare
mai mi-a placut si:
o plimbare de neuitat(a walk to remember)-nicholas sparks
crima din orient express-agatha christie

| Fazzoletti a răspuns:

,, Elevul Dima dintr-a saptea'' de M. Drumes,,, Fortareata Digitala'' de Dan Brown(care nu are nicio idee religioasa gen,, Codul lui Da Vinci''), am mai citit seria,, Harry Potter'',,, al treilea ochi al lui Shiva"(politist) de Kedar Nath... cel mai mult imi place Fortareata Digitala pentru ca am invatat sa scriu coduri(folosite de Iulius Cezar), de unde provine cuvantul,, SINCER'' si m a captivat astfel incat am citit o intr-o zibig grin (are440 pagini)

| mariutzanicolaescu a răspuns:

Moara cu noroc

ion

ciuleandra

morometii

genny gherhard

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inviatie la vals(Mihail Drumes). o recitesc de fiecare data cu placere.la fel si Piciul(Alphones Daudet)

| yunnyaaa a răspuns:

Pictorita din Shanghailove struck
Invitatie la Vals=p~
Anna Kareninalove struck
sunt superbe toate; x

| lolvere a răspuns:

Singur pe lume