| Anasia008 a întrebat:

Care e cel mai simplu profil la liceu? Asa in general
Sau dintre filo, turism si industrie alimentară?

2 răspunsuri:
| aj3k16lm a răspuns:

"Cel mai simplu" e în funcție de persoană.
De ce te pricepi să faci, ori de implicarea liceului respectiv. Eu consider un profil simplu dar util, cel teatral, din școala de Arte. Mai ales că nu vei mai face matematică/chimie/biologie/fizică începând cu clasa XI.
Liceele ce dețin profile de filologie, dau BAC-ul la istorie și geografie de obicei. Turismul și industria alimentară se găsesc la colegiile tehnice, și necesită BAC-ul la matematică și fizică/biologie (la alegere) în general.

| TheSuspect a răspuns:

Industrie alimentara "practica"