| AvalohAlyn a întrebat:

Care e cheia succesului profesional?

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Talentul, vocația, inteligența și munca.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Educatia?

| Cameliapantiru a răspuns:

Pasiunea, munca sustinuta, perseverenta, dedicarea multor ore din viata ta (inclusive ore suplientare) si buna cunoastere a domeniului in care lucrezi a fost, pentru mine, cheia succesului professional.

| ubox7007 a răspuns:

Sa sti ce **** mea sa faci si sa faci.

| Sellak a răspuns:

Depinde de fiecare. Pentru mine e una, pentru tine poate fi cu totul altceva. Oricine poate avea succes profesional.Nu trebuie neaparat sa ai o facultate sau cine stie ce relatii. Trebuie doar sa faci ceea ce-ti place si sa fi bun la asta.Dedica tot timpul pe care il ai unei singure activitati care sti ca iti face placere si fa din ea o cariera de succes. Dupa mine "cheile" succesului profesional sunt perseverenta si implicarea.
"Inventing a job si better than finding a job".

| SSJGohan3 a răspuns:

Dedicatia(motivatia) mai mult decat educatia, dedicatia implica si acumularea de cunostinte necesare domeniului in care vrei sa profesezi.
Problema e ca ar trebui sa faci ceva sa iti placa...iar daca urmaresti neaparat sa faci ceva pentru ceva(suma mare de bani) trebuie sa gasesti elementele care te fac sa iti doresti sa fii cat mai bun sa ai o dispozitie buna si sa te atraga

| Marin_Preda_1949 a răspuns:

Profesia, fiind un complex de cunoștințe teoretice și de deprinderi practice care definesc pregătirea cuiva, fiind specialitatea (calificarea) obtinuta prin studii, atunci cand coincide cu ocupatia, adica practici meseria ta, cheia succesului este influentata de doi vectori - teoria si practica. Cu alte cuvinte "cheia succesului profesional" este insusi produsul rezultat! Insa, daca aceasta cheie nu deschide si inimi, n-o mai cauta.