| kr1sck a întrebat:

Care e diferenta dintre informatica aplicata si tehnologii informationale? si care e mai bine de dus. daca eu vreau dupa aceea sa devin programator. web desing?

1 răspuns:
| CMaria21 a răspuns:

Informatica simpla inseamna programare generala, in generela tot ceea ce tine de programarea unui calculator.
Informatica aplicata reprezinta un fel de specializare in informatica intr un anume domeniu, spre exemplu folosirea informaticii in realizarea proiectele in instalatii sau constructii etc