| nuconteaza777 a întrebat:

Care e motivul iubirii?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Natura.

| johnbucuresti a răspuns:

Este foarte greu sa gasesti dragostea in general fetele sunt invatate de mamele lor ca sa faca bani din asta

| ThyDoom a răspuns:

Singurătatea.

| girada79 a răspuns:

Să continui viața pe pământ și să ne asemănăm cu Dumnezeu, izvorul iubirii!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Continuarea vieții prin urmași. Viața ta nu este a ta. Ești complet doar în relație cu celălalt sex, ești jumătate dintr-o viață care începe cu primul cuplu din strămoșii tăi ( două celule dintr-o baltă) și se contiunuă prin copii tăi. Acesta este motivul.

| brokxy a răspuns:

Sa suferi. Urasc iubirea

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Reproducerea.

| Horus35 a răspuns:

Oh... credeam că e vorba de vreun motiv literar.

| mgtow a răspuns:

Reactia chimica dintre 2 persoane

| gabicoo a răspuns:

Hormonu'
laughing

| Bizon95 a răspuns:

... uite ca stiu raspunsul corect la o intrebare existentiala big grin

motivul iubiri e legatura intre 2 persoane, in engleza cuvantul "bonding" descrie mult mai bine ca in romana

iar cea mai puternica legatura posibila in general este intre mama si copilul ei care a crescut in ea si i-a dat nastere... putine lucruri ar putea genera o legatura mai puternica!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iubire=sex=perpetuarea vieții.
Acesta este motivul.