| Ruxiii a întrebat:

Care este altitudinea maxima din Carpatii Orientali, Meridionali si Occidentali?

Răspuns Câştigător
| Puf a răspuns:

Carpatii orientali:Muntii Rodnei: varul pietrosu 2100 m
Carpatii Meridionali:Muntii Bucegi:vf Moldoveanu:2544 si Vf. Negoiu 2535
Carpatii occidentali:Munții Bihor, Vârful Curcubăta Mare 1849

5 răspunsuri:
| loli_8683 a răspuns:

Muntii bihor au altitudinea maxima in vf bihor, nu il mai prezinta atlasul sau harta ca fiind curcubata mare

| Elena_6988 a răspuns:

Carpatii orientali:Muntii Rodnei: varul pietrosu 2100 m

Carpatii Meridionali:Muntii Bucegi:vf Moldoveanu:2544 si Vf. Negoiu 2535

Carpatii occidentali:Munții Bihor, Vârful Curcubăta Mare 1849
stiu foarte bine geografia romaniei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varful moldoveanu 2544 m din muntii fagaras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carpatii meridionali vf moldoveanu 2544

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carpatii pulan cur altitudine 30cm