| zalisa a întrebat:

Care este autorul vostru preferat?
Român sau strain, nu conteaza.
Fără fundă!

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Victor Hugo - mi-a cucerit copilaria; Jules Verne, Mark Twain si Dostoievski, de asemenea. Iar - de la noi, nu numai unu', sunt mai multi autori, precum - Ion Creanga, Mihai Eminescu, Liviu Rebreanu, M. Sadoveanu, Marin Preda, Petre Ispirescu, Ion Slavici, Mircea Eliade, George Cosbuc, Vasile Alecsandri, Barbu Ștefănescu Delavrancea, Tudor Arghezi, Mircea Cărtărescu, Octavian Goga, N. Labis, etc etc..., dar, in principiu, am iubit operele lui M. Eminescu, George Bacovia, I. L. Caragiale si ale lui Tudor Arghezi. happy
PS Acum, crescand mare, pot spune ca - am in viziune, pe alti autori.

33 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Mai multi, dar acum imi vine in minte cu cat drag si interes citeam si citesc cartile Rodicai Ojog Brasoveanu.

| Nastia a răspuns:

J. K. Rowling, kafka, saramago, paulo coelho, agatha christie. eliade, cartarescu, creanga si eminescu dintr-ai nostri.

| Bacemi a răspuns:

Mircea Eliade.

| Cσσкiє a răspuns:

Ann Brashares.

| rosto a răspuns:

Nu cred ca am un autor preferat, sunt mai multi, dar acum imi vine in minte rebreanu, ca-i de-al nostru tongue

| NoMusicNoLife a răspuns:

Stephenye Meyer, Jules Verne, Karl May.

| aliona_6797 a răspuns:

Lev Tolstoi este autorul meu strain preferat, iar dintre autorii nostri il prefer pe Marin Preda.

| Aiicha a răspuns:

Mircea Eliade.

| zalisa explică:

Se pare că se găsesc și oameni culți, acilea, pe siteșoru` nostru.
happy

| IrinaAndreea a răspuns:

Lucian Blaga, George Bacovia, Mircea Eliade
Margaret Mitchell, Paulo Coelho, Stephenie Meyer, J. K. Rowling.

| Adredemesconf a răspuns:

Buna!
Mie imi place de Guy de Maupassant, este autorul cartii Bel-Ami.
Nu vreau funditatongue.
O zi frumoasa sa ai!
:*
happy

| Alexandru a răspuns:

Destul de greu de spus. Alexandre Dumas, James Clavell, Jules Verne, dar si rusii au o literatura de invidiat! Foarte bine ca nu dai fundita. Ai tu o "fundita" foarte mare ca de la om la om de la mine!

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Nicholas Sparks :X

| Christina a răspuns:

Paulo Coelho love struck

| Alle15 a răspuns:

Mihai eminescu tot trebuie sa dai fundita ca-ti trmite echipa TPU mesaj pe mess :-p

| Alle15 a răspuns:

JeSsYkA bun internetul asta si foarte usor copy si paste aici nu?

| T a răspuns:

Agatha Christie, Stephen King

| claudiea79 a răspuns:

Imi place Paulo Coelho unde se poate citi pe net cartile lui in limba romina? imi place bacovia; blaga; cioran

| wildstrawberry a răspuns:

Jules Verne si Iom Creanga.

nu vreau mersi tongue

| BingBang :D a răspuns:

Stephenie Meyer :X

| HaosPatologic a răspuns:

Emil Cioran.

| Pusky3 a răspuns:

Stephen King

| Marynna a răspuns:

Mark Levybig grin

Daca iti plac cartile comedii-romantice iti recomand SI DACA E ADEVARAT... care are o continuare TE VOI REVEDEA...
Mark Levy nu scrie numai carti romantice apropolaughing

| hehehe a răspuns:

Agatha Christie!

| Ada... a răspuns:

Bună! Jules Verne şi Mircea Eliade.winking

| anna7_4794 a răspuns:

Nicholas Sparks. Jules Verne.

| chocolate3755 a răspuns:

Stephenie Meyer, o ador, e minunata!

| ktoka a răspuns:

Stephenie Meyer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu dai funditza pa!