| Mayar a întrebat:

Care este cartea voastra preferata, adica, cartea pe care ati citit-o si este preferata voastra?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idiotul - dostoievski

10 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Padurea spanzuratilor.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Wuthering Heights by Emily Bronte. E cartea mea de suflet.

| faramatania a răspuns:

Cartea Junglei (Rudyard Kipling)

| thegatekeeper a răspuns:

Am doua pe care le-am recitit de vreo 3 ori pana acum, de care nu ma pot satura, ambele de Stephen King: "Cimitirul animalelor" si "Shining".

| Denis777 a răspuns:

Idiotul de Dostoievski merita sa o citesti.

| Puffulets a răspuns:

Baltagullaughing

| Scarlettt a răspuns:

Academia Vampirilor! E o carte foarte speciala! Cu toate ca lumea se invarte in jurul vampirilor inveti foarte multe din ea, dragostea, respect, loialitatea. Dragostea se imbina cu aventura dar pana la urma triumfa!

| wpoieoit a răspuns:

"Zece negrii mititei" de Agatha Christie.Am citit-o in vreo 15 ore.M-a prins cartea.Este una dintre cele mai bune carti ale scriitoarei.O recomand pasionatilor de romane politiste.

| wpoieoit a răspuns:

"Zece negrii mititei" de Agatha Christie.Am citit-o in vreo 15 ore.Este foarte captivanta, de departe una dinte cele mai bune carti ale scriitoarei.O recomand tuturor pasionatilor de romane politiste.

| lucigabi a răspuns:

Enigma otilieibig grin