| Sadic a întrebat:

Care este cea mai bună carte citită de voi şi de ce?

13 răspunsuri:
| Adredemesconf a răspuns:

Mi-au placut mult cele 3 volume din Jocurile Foamei big grin

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Nu cred ca exista o cea mai buna carte.
Multe carti sunt cele mai bune, cele mai speciale etc.
Eu nu ma pronunt jnca, mai am multe carti de citit.
Numai bine!

| drogh a răspuns:

Tot ce imi vine acum in minte este :
Singur pe lume de Hector Malot.
Motivul: ia aceasta carte in mana si citeste-o cu atentie. Vei vedea cat de speciala poate sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot să aleg. Ultima pe care am citit-o a fost Magicianul de Fowles şi pe lângă faptul că e foarte ciudată, e şi destul de interesantă.

| Sadic explică (pentru anonim_4396):

Hmmm..nu am auzit de ea, dar pare interesantă după titlu. O să o caut laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Zece negri mititei"-Agatha Christie.
Are crime, suspans, ingeniozitate.

| ƳourMind a răspuns:

Istoria omenirii-Willem van Loon deoarece ne arata originile omenirii, provenienta vietii si a tuturor vietuitoarelor, gandirea oamenilor din antichitate si rolul sau pe pamant.
Ti-o recomand.
Pa-paa!

| Marybm a răspuns:

Maytreyi, are chiar tot ce vrei in ea

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marybm):

Maitreyi e o aiureală. Ce are aşa mult de oferit?

| Sadic explică (pentru anonim_4396):

Eşti cititor de literatură fantastică?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sadic):

Asta a sunat prea pompos. Citesc cărţi şi atât. Tot ce mi se pare interesant, indiferent de gen.

| Marybm a răspuns:

Mie imi place foarte mult. inceputu ii plictisitor, da in rest ii super

| Alleexxaannddrra219 a răspuns:

Buna, eu am citit "Elevul Dima
dintre-a saptea" si mi s-a parut destul de draguta.