Întrebare recomandată | SVlad a întrebat:

Care este cea mai buna facultate de istorie din Romania?

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Universitatea Babes-Bolyai din Cluj-Napoca
Universitatea din Bucuresti
Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iasi

http://stirileprotv.ro/......mania.html

| Andersen2k18 a răspuns:

Cu siguranta Universitatea Babes-Bolyai din Cluj pentru istorie, este cea mai buna universitate din tara.Mai multe informatii poti vedea aici: http://hiphi.ubbcluj.ro/

| WithinShadows00 a răspuns:

Nu prea conteaza ca oricum nu are cautare istoria pe piata muncii. Deci faci facultatea unde vrei. Ori ajungi prof de istorie ori somer.
Succes oricum!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru WithinShadows00):

Si arheolog sau muzeograf ce are?

| WithinShadows00 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Si să lucreze unde? In Africa?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru WithinShadows00):

In Papua-Noua Guinee. In caz ca nu stiai, sunt destule muzee si santiere arheologice si la noi. A, ca nu se aude de ele la stiri zi de zi, asta e partea a doua. De aia se cheama tembelizor.