| oBanană a întrebat:

Care este cea mai bună facultate de medicină din țară? De ce?

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Cele mai bune facultăți de medicină din țară se găsesc în București, Cluj, Târgu Mureș și Iași, adică în marele centre universitare.
Bineînțeles că îți vor spune toți să te îndrepți către cea din București, dar părerea mea e că ar trebui să vorbești cu cineva care este student la una dintre facultățile acestea să vezi ce îți spune.

O seară frumoasă!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

După părerea mea, "topul" Facultăţilor de Medicină ar fi următorul :
1. Cluj-Napoca
2. Bucureşti
3. Târgu-Mureş
4. Iaşi, etc.

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Universitate din Bucuresti Carol Davila este si cea mai buna si cea mai populara.

| Chirpici_Doina_1987 a răspuns:

Cluj si Targul Mures. Fiecare universitate este notata cu un calificativ in functie de cat de buna e :A/B/C. Doar clujul are A happy

| oBanan? explică (pentru Chirpici_Doina_1987):

Asta chiar nu am știut! Îmi poți da vreun link sau ceva să văd mai multe despre asta?

| AndreiCosmin2015 a răspuns:

Cea mai buna facultate de medicina din tara este Carol Davila deoarece este foarte cautata si intrii destul de greu; este revunoscuta international si daca ajungi sa o termini..numai ai treaba mai departelaughing