| Unanonimoarecare123 a întrebat:

Care este cea mai buna facultate de medicina din tara? De ce?

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Eu am facut la Cluj dar am auzit lucruri foarte bune si despre Targu Mures dar e un oras cam prea linistit pentru gustul meu.

11 răspunsuri:
| Ukaya a răspuns:

Targu mures stiu eu

| Vasile2003 a răspuns:

Universitatea de Medicina și Farmacie "Carol Davila" din București

https://www.protv.ro/......mania.html

Dar majoritatea sunt ok, adică oriunde ai fi aceeași pregătire o ai ...eu unul voi da la Universitatea de Medicina și Farmacie " Grigore T. Popa " din Iași. Succes!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice sudist care se respecta va spune: Bucuresti. Fals! Si pe vremea lui Ceausescu se stia ca Babes-Bolyai din Cluj-Napoca este cea mai buna. Dovada: https://www.4icu.org/ro/
uniRank este o organizatie serioasa care se ocupa cu clasamente in lume.

| MariaEElena0505 a răspuns:

Cea din Cluj cred. Deși și cea din Bucuresti este buna. Dacă ar fi sa aleg, eu as alege-o pe cea din Bucuresti, dar asta din motive personale. ‘))) Locuiesc in Bucuresti.

| Violleta2022 a răspuns:

Bucurestiul si Clujul, sunta amndoua la feld e bune, fiindca exista de zeci de ani si au cei mai buni medici, ca profesori.

| Crazyroshk1 a răspuns:

Facultatea de medicina de la Cluj, este cel mai greu de intrat acolo dar are cei mai Ok profesori
Și UMFCD București e foarte, foarte buna
După care urmează Iași, Craiova, și restul

| sierra1 a răspuns:

Cea mai buna - in mod evident - e aceea la care reușești TU să intri

Răspuns utilizator avertizat
| Eireann a răspuns (pentru Salontanul):

Univeritatsa Babes-Bolyai nu are facultate de medicinam Univeristatea de medicina si farmacie Iuliu Hatieganu e in Cluj pe parte asta.

| Unanonimoarecare123 explică (pentru Eireann):

Si cum ti s-a parut? Profesorii sunt deschisi sau au o atitudine de superioritate cu studentii?

| Eireann a răspuns (pentru Unanonimoarecare123):

Mie mi-a placut dar pentru fiecare e diferit. Promii 2 ani sunt cei Mai grei, daca treci de ei apoi e mult mai usor fiindca incepi sa intelegi si sa deduci logic cea mai mare parte din materie. Majoritatea profesorilor sunt ok desi sunt si unii cu atitudine de superioritate. Nu o sa zic nici un nume dar profesorii mai in varsta sunt chiar mai intelegatori si deschisi decat cei tineri in multe cazuri.