| DanMaharajah a întrebat:

Care este cea mai buna facultate de medicina din tara? Sunt a 11-a deja m-am apucat de invatat serios pentru admitere la medicina, insa nu stiu ce sa aleg intre Bucuresti si Cluj. Fac grile de la ambele.
Voi ce recomandati si de ce?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bucurestiul si apoi Clujul.
Bucurestiul este cel mai mare si cel mai bine dotat centru, fiind situat in capitala, unde se intampla sa fie repartizati sefii de promotii, cei mai buni medici, profesori universitari, cercetatori samd.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clujul este un oras pasnic care se dezvolta mai bine.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Din câte știu eu, cea mai bună e Iuliu Hațieganu din Cluj-Napoca.

| stefstefansteff123 a răspuns:

Iti recomand sa mergi in Cluj. Nu conteaza care e cea mai buna, conteaza cel mai mult cat te dedici tu sa inveti si cum te vei simti acolo (daca faci naveta) am multi prieteni ce s-au lasat de facultate din cauza profesorilor. Cel mai important e sa-ti fie tie bine!

| DanMaharajah explică:

Vreau sa mai adaug ca pe mine ma intereseaza exclusiv cat de buna e facultatea, orasul mai putin. Adica nu ma prea intereseaza "unde e aerul mai curat", "acolo sunt mai mute cluburi" sau alte argumente d-astea.