| ZzZziii a întrebat:

Care este cea mai urâtă culoare de ochi?

Dar cea mai frumoasă?

41 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Culoarea vanata (violet) e cea mai urata.

Cukoarea albastra adanca este ceea mai frumoasa.

Ambele asortate si cu figura fetei si caracterul persoanei.

| RainmakerX a răspuns:

Ador ochii caprui. Asta e... asa sunt eu, mai comun.

| untu a răspuns:

Ce tot comentezi care e cea mai urata culoare de ochi? Nici vorba, toate culorile de ochi sunt frumosi, sa nu se deoache nimeni la persoanele cu ochi caprui (ca sunt urate) pentru ca sunt persoane nobile, blande si sufletiste, dar nu stie nimeni de asta! va rog sa nu mai jigniti persoanele cu ochi caprui!

| ZzZziii explică (pentru untu):

Nu am făcut asta...
Cred că te-ai simţit jignită...
Am pus o întrebare, tipic acestiu site, dorind să aflu părerea celorlalţi.

| untu a răspuns (pentru ZzZziii):

Nu m-am simtit jignit, dar si altii pot sa simta jigniti! Am un frate care are ochi caprui inchisi! Are un suflet cald si bun!

| ZzZziii explică (pentru untu):

Şi apropo, eu nu am comentat, eu am pus o întrebare...

| untu a răspuns (pentru ZzZziii):

Nu trebuia sa pui intrebare care este in legatura cu cea mai urata culoare a ochilor! dar eu stiu ca cea mai frumoasa culoare de ochi din lume este culoare albastru stralucitor ca culoarea cerului senin sau a safirului stralucitor!

| ZzZziii explică (pentru untu):

Pun ce întrebare vreau eu!

| deeeaqq a răspuns:

Mvai, majoritatea spun că ochii căprui sunt urâți doar pentru că sunt întâlniți cel mai des, penibil.

Toate culorile de ochi sunt frumoase în felul lor.

| anamariarot a răspuns:

Citind raspunsurile de aici imi dau seama cat de superficiali sunteti unii si o parte dintre voi nu aveti chiar 12 ani... Un aspect fizic "frumos", din punctul vostru de vedere, caracterizeaza un om ca fiind altruist, charismatic, sincer, bun etc? laughing Nu va mai ghidati dupa exterior, ca o sa va ardeti si poate n-aveti neaparat nevoie de dezamagiri ca sa va dati seama ce conteaza cu adevarat in viata asta.

Toate culorile de ochi sunt frumoase.

| MaliciousDeath a răspuns:

Mi se par fumosi cei care au aceeasi culoare ca si a chihlimbarului.Si cei albastri, dar nu un albastru deschis cum au multi, ci mai inchis.
Eu ii am verde inchis, cu ceva maro in jurul pupilei.Meh.

| Gonrax a răspuns:

Cei mai urâți ochi, din părerea mea, căprui! Pentru că sunt foarte comuni.
Și cei mai frumoși ochi mi se par ochii verzi, pentru că sunt unici.

| stefan563 a răspuns (pentru Gonrax):

Toti ochii sunt unici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu conteaza chestia asta.
Jignitoare intrebare, apropo.
Pe mine ma jigneste ca majoritatea spun ca cei caprui sunt urati.

| tintareco a răspuns:

Toţi ochii sînt frumoşi dacă ai sufletul curat. Ochii sînt oglinda sufletului, nu-i aşa?; la urma-urmei e şi chestie de gust.

| untu a răspuns (pentru tintareco):

Exact! Bine ai zis! Ai si tu dreptate, amice!

| Fumiko a răspuns:

Nu exista ochi urati toti sunt frumosi si de fapt noi nu trebuie sa ne uitam la asta ci sa ne bucuram ca vedem.happy

| stefan563 a răspuns:

Nu exista cea mai urata si cea mai frumoasa culoare a irisului.Toate sunt speciale in felul lor pana la urma nu exista doua nuante de iris la fel. Funda

| ZzZziii explică:

Ce culoare au ochii voştri?

| ZzZziii explică:

Deci ochii căprui?

| ZzZziii explică:

Ca să ne înţelegem...
Nu am pus această întrebare cu scopul de a jigni pe cineva.
Intenţia mea a fost să descopăr acea " balanţă" dintre preferinţele celor de pe TPU.winking

| anamariarot a răspuns (pentru ZzZziii):

Puteai formula altfel intrebarea, astfel incat sa nu lezezi pe nimeni

| ZzZziii explică (pentru anamariarot):

Mda, puteam.

| ZzZziii explică:

Chestia e că aşa mi-a venit pe monent să o compun.
Dar chiar nu văd unde am jignit pe cineva laughing

| Zeenya a răspuns:

Eu ii am albaștrii deși mi-as dori sa ii am negri. Căprui vezi peste tot. Cei negrii sunt rari sau violeți ca a Elizabeth Taylor.

| ZzZziii explică (pentru Zeenya):

Eu cred că sunt mai frumoşi ochii albaştri, decât cei negri...

P.S. Eu îi am negri.

| cossy19 a răspuns:

In opinia mea, cea mai frumoasa culoare a ochilor e cea a persoanei iubite, iar cea mai urata a unui dusman(daca exista)

| someone00 a răspuns:

Culoarea ochilor tai, cu siguranta, este, de departe, cea mai urata culoare pe care ochii o pot avea. Acum stii, ca vad ca esti curios degeaba.

| ZzZziii explică (pentru someone00):

Ce, ai ochi cāprui şi te-ai simţit jignit?!

| ZzZziii explică (pentru someone00):

Mda, mai bine nu comentai...

| someone00 a răspuns (pentru ZzZziii):

Albastri* am vrut sa iei comentariul meu ca pe un protest pentru astfel de intrebari tampite, care, intr adevar jignesc. Nu este cazul meu, clarific.

| ZzZziii explică (pentru someone00):

Protest?!
Pe bune?!
Pun ce întrebări vreau...

| AlexandruMMM a răspuns:

Albastri sunt frumosi la copii si la femei blonde.
Capruii sunt prea comunii, deci prea simpli.
Cei cu ochii verzi sunt considerati fătarnici și egoiști.

Dupa parerea mea cei mai frumosi sunt ochii ce au irisul galben sau gri.

PS. eu am ochii verziwinking

| Dulcicaaa a răspuns:

Cele mai urâte sunt negru și căprui închis! Și cea mai frumoasă albastru si gri (da există si gri, un fel de bleu cu f. puțin verde)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dulcicaaa):

Daca ochii negri sunt urati când o gramada de femei zic ca sunt frumosi + si rari inseamna ca ai un iq direct proprotional cu bobul de mazare ca ala de fasole e prea mare

| DenisaaaDedeeeee a răspuns:

Toate is faineeee

| ZzZziii explică (pentru DenisaaaDedeeeee):

Dar una tot este cea mai frumoasă, nu pot să fie toate. ( culoare )

| annavieru1 a răspuns:

Cea mai urâtă culoare la ochi este căprui.
Si cea mai frumoasa culoare la ochi este albastru.

| PisicaFrumoasa a răspuns:

Cea mai urata culoare este negrul si cea mai frumoasa este albastrul ca cerul.

| Alexeiriq8 a răspuns:

Probabil ochii albastrii ca cerul.Cea mai urata probabil sunt ochii caprui care sunt cei mai comuni