| Roxana876 a întrebat:

Care este diferenta dintre examenul de titularizare si examenul de definitivat?

3 răspunsuri:
| Alex_Anghel_1993 a răspuns:

Deci al titularizare daca il iei atunci esti declarata official profesoara la acea scoala adica nu stai pe o perioada scurta de timp stai pana vrei sa pleci sau pana gaseste pe altcineva in locul tau mai bun iar definitivatul etse cand stai acolo definitv sau pana vrei tu sa pleci sau ei te cincediaza

| Roxana876 explică (pentru Alex_Anghel_1993):

Si examenul de titularizare se da in acelasi timp in toate scolile? adica pot sa candidez la mai multe posturi in acelasi timp? sau dau examenul de titularizare, il iau dar tot nu intru pentru ca probabil sunt mai multi pe acelasi si atunci eu nu intru niciunde si mai astept un an sau ceva de genul?

| Roxana876 explică:

Iar examenul de titularizare se da in toate scolile in acelasi timp? adica am tot vazut acum la tv la stiri despre examenul profesorilor. acesta este?