| NumelePublicExistaInBazaDaDate a întrebat:

Care este diferenta dintre Medical Assistant si Nurse in limba engleza?

In strainatate este vreo deiferenta intre cele doua?
Dar in Romania?

2 răspunsuri:
| iamSeBy a răspuns:

Eu stiam ca inseamna acelasi lucru, doar ca unul e din engleza englezeasca si unul din engleza americaneasca. Exact cum e si la taxi: taxi in americana si cab in engleza.

| davirob a răspuns:

Nurse este aceea care ingrijeste pacientii, iar Medical Assistant este aceea care in timpul operatiilor da chirurgului instrumente ex.pansament,bisturiu etc. sper ca te-am ajutat