| MontanDewDarkBerry a întrebat:

Care este diferenta dintre o scoala particulara si una de stat?

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cea particulară este cu bani, pentru odraslele celor bogaţi!

| victorandrei a răspuns:

Sincer, cu riscul de a imi pune in cap majoritatea utilizatorilor TPU. La cele particulare intra toti prostii care nu promoveaza examenele.

| darrio2007 a răspuns (pentru victorandrei):

Gresit.Toti prostii cu bani.

| victorandrei a răspuns (pentru darrio2007):

Ma scuzi laughing am omis partea cu "banii" :d

| EvaneSScence a răspuns:

Depinde daca e liceu sau facultate. Ambele costa, platesti taxe.
Daca e liceu sau scoala generala e sigur dotata mai bine, ai profesori selectati, metode mai moderne de predare.
Daca e facultate, in general te intalnesti acolo cu toti prostanii care pe bani vor sa faca o facultate. Timp pierdut si primesti diploma.
La ambele trebuie sa urmaresti daca sunt acreditate ( sa le fie recunoscut bacalaureatul sau diplomele de licenta dupa aceea).

| London14 a răspuns:

La o scoala de stat e gratuit si este a tarii. O scoala particulara este cu pranz, banuiesc ca au cantina si trebuie platit pentru ca ii apartine cuiva. Funda? :-)

| Tytos_Bătrânu_1996 a răspuns:

Scoala Particulara

- Platesti Scoala pe Luna intre 500-800 Roni pe luna
-Faci After School
- Iti mic de jun si pranz
-Sunt profesori buni care nu te lasa sa pleci acasa fara sa intelegi lectia

Scoala de stat

-Este scoala normala
-Ore normale

| Sebastian_Bănaru_1996 a răspuns:

La particulara costa si sunt acolo numai oameni educati si este un alt fel de invatamant gen cu tabla cu marker si la cea de stat fiecare face ve vrea si sunt o groaza de needucati