| Andrei401 a întrebat:

Care este diferenta dintre un colegiu normal si unul national?
Din momentul in care se poate numii "national" ce este schimbat la el?

Răspuns Câştigător
| MaliciousDeath a răspuns:

Un colegiu national are o rezonanta mai mare.Profesorii si studentii sunt mai bine pregatiti, de obicei au si o uniforma impusa iar institutia are ceva istorie in domeniu.
Colegiul normal e...ei bine este ceea ce nu este colegiul national, ca altfel ar fi primit si el titlul ala. Fara prea multe performante scolare, profesorii nu sunt la fel de bine pregatiti...intelegi tu.

1 răspuns: